Hudba je součást života

PROHLÁŠENÍ: mp3, filmy a videoklipy, které stahujete z tohoto webu nejsou uloženy na tomto serveru, proto nezodpovídám za jejich kvalitu ani za porušování autorských práv - tuto zodpovědnost nese server na který odkazuji.

Historie

Snowboard v ČSSR

První snowboardy se na českých svazích začaly objevovat v sezóně 1979/80 a vyráběly se svépomocí. Zdroj inspirace představovaly hlavně zahraniční časopisy. Obrázky z nich byly měřeny a zjištěné hodnoty pak převáděny do skutečnosti.

Snowbording uvedl do Českoslovnenska Luděk Váša a to v roce 1981. Jeho plánky sněžného prkna putovaly po celé republice. První modely snowboardu - včetně loga - byly okopírované Burtony, s výřezem do vlaštovky na patě. Vázání se vyrábělo z kůže nebo gumy. Buď se noha volně zasunula do kapsy jako na vodních lyžích, anebo přivazovala řemínky.
Tehdy se jezdilo hlavně  v prašanu, protože na tvrdém sněhu se prkno nedalo ovládat.

Od roku 1984 se  pravidelně jezdilo mistrovství ČSSR.

V roce 1986 se poprvé v mládežnických časopisech objevily články o „sněžných prknech“, o stylu jízdy, výsledky závodů, ale i návody na výrobu. O snowboardingu toho z ciziny už prosáklo tolik, že snowboardy vypadaly pořát lépe. Scéna se rozšířila a na hory jezdilo se snowboardem čím dál víc lidí.

Po změně režimu v roce 1990 nabral rozvoj snowboardingu vyšší obrátky. Firmy už podnikaly oficiálně.

Žádné komentáře
 
Začátek - váš začátek na internetu výměna ikonek a bannerů zdarma